Poszukiwania sukni ślubnej – jak wybrać idealną?

Piękne i romantyczne zaręczyny już za Wami, emocje opadły, pierścionek wdzięcznie błyszczy na serdecznym palcu, a Ty myślami już jesteś przy organizacji wymarzonego ślubu oraz hucznego wesela. Na liście zadań do zrobienia odznaczyłaś już perfekcyjny dom weselny, dwupiętrowy tort i polecanego fotografa. Teraz czas podjąć jedną z najważniejszych decyzji dla Panny Młodej – wybór idealnej sukni ślubnej. Z pewnością przyda Ci się kilka wskazówek, dzięki którym poszukiwania wymarzonej kreacji staną się przyjemniejsze i prostsze.

Nie kieruj się modą!

Jak to? Mam być niemodna na swoim ślubie? Nic z tych rzeczy! Jednak nie warto ślepo podążać za modą. Jeśli model, który widzisz w katalogu, wybitnie Ci się nie podoba, nie kupuj takiej sukienki tylko dlatego, że ktoś powiedział, że jest modna. Za kilka lat oglądając zdjęcia ze ślubu czy z sali weselnej, nikt nie będzie pamiętał o trendach, które obowiązują dzisiaj. Przed wizytą w salonie sprawdź jego ofertę i wybierz fasony w Twoim guście, które będą pasowały do Twojej sylwetki oraz urody. A co najważniejsze – w sukni ślubnej ma być Ci przede wszystkim wygodnie, zapewni to komfort przez całą noc, a także 100% pewność siebie w tych najważniejszych chwilach.

Zachowaj spójność

Idealna suknia ślubna powinna być dopasowana – nie tylko do sylwetki Panny Młodej, ale także do klimatu panującego na sali weselnej oraz do motywu przewodniego na zaproszeniach, winietkach czy innych dekoracjach. Organizujesz wesele w stylu boho? Suknia “princessa” nie będzie spójna z resztą. Weź także pod uwagę, że ślub i wesele w plenerze na śląskiej wsi wymaga innej kreacji niż obiad w eleganckiej sali bankietowej w centrum Katowic. Warto pomyśleć także o dodatkach, które powinny być zachowane w tej samej stylistyce co suknia.

Dobre przygotowanie to podstawa

Masz już umówioną wizytę w wybranym salonie sukien ślubnych? Świetnie! Teraz musisz się odpowiednio przygotować do przymiarek. Ubierz cielistą bieliznę, która nie będzie prześwitywała przez jasną tkaninę, a także biustonosz z odpinanymi ramiączkami, ponieważ wiele modeli tego wymaga. Przydatne mogą się również okazać akcesoria do podpięcia włosów, by sprawdzić, jak wygląda suknia przy różnych fryzurach – rozpuszczonych i upiętych. Na koniec pomyśl o zaproszeniu kilku najbliższych osób, których wsparcie może okazać się nieocenione przy wyborze. Życzymy powodzenia nie tylko w jednym ze śląskich salonów sukien ślubnych, ale także na sali weselnej, gdy ten najpiękniejszy dzień w Twoim życiu już nadejdzie.

Comments are closed.