Dekoracja sali weselnej – o czym warto pamiętać?

Diabeł tkwi w szczegółach – to polskie przysłowie najdokładniej opisuje przygotowania do ślubu. Świadome są tego szczególnie te przyszłe pary młode, którym zależy na tym, aby ten wyjątkowy dzień był dopracowany do perfekcji. Jeśli jesteście jedną z nich, to wiecie doskonale, że podczas organizacji wesela nie ma miejsca na przypadek. Nie wystarczy wyłącznie wybranie wzoru zaproszeń, smaku tortu czy koloru dekoracji na sali bankietowej. Wszystkie te detale, jak i jeszcze wiele, wiele innych powinny bowiem stanowić spójną całość.

Mierz siły na zamiary, czyli wybór odpowiedniej sali weselnej

Jest to podstawowa zasada przy organizacji wesela i wbrew pozorom, nie tyczy się ona wyłącznie pieniędzy. Oczywiście, mając niewielki budżet, musicie być świadomi, że atrakcje takie jak pokazy barmańskie, anioły na szczudłach, czekoladowe fontanny czy fajerwerki raczej nie będą w Waszym finansowym zasięgu. Zdrowy rozsądek jest jednak istotny jeszcze w innym aspekcie. Wybierając lokalizację, powinniście mieć na uwadze charakter uroczystości, którą chcecie przygotować. Jeśli marzycie o ceremonii w stylu boho najlepiej postawić na salę bankietową w gospodarstwie agroturystycznym. I wprost przeciwnie – myśląc o luksusowym przyjęciu, warto wybrać nowoczesny dom weselny, a nie strażacką remizę. Wówczas dobrane przez Was dekoracje będą łączyły się doskonale zarówno ze sobą, jak i stylistyką danego miejsca.

Co za dużo, to niezdrowo, czyli umiar podstawą każdej dekoracji domu weselnego

Tak jak kwiat z butonierki pana młodego pasuje do bukietu panny młodej, tak wszystkie dodatki na sali weselnej powinny łączyć się ze sobą. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się przyozdobić ją zgodnie z konkretną tematyką (np. ulubionego filmu), stylem (np. vintage), czy też ulubionym kolorem – ważne jest, aby wszystkie elementy stanowiły spójną całość. Jeśli będą one nawiązywały jeszcze do zaproszeń, Waszego ubioru bądź wystroju kościoła możecie być pewni, że goście oniemieją z zachwytu. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Lepiej skupić się na kilku drobnych, lecz tworzących klimat detalach, niż bez pomysłu ozdabiać wszystko łącznie z krzesłami, sufitem i klamkami u drzwi. Aby mieć pewność, że cała kompozycja będzie jednolita, warto kompleksową obsługę przyjęcia weselnego zlecić profesjonalistom w tej dziedzinie. Jest to możliwe np. w naszej sali bankietowej nieopodal Dąbrowy Górniczej, do której serdecznie zapraszamy. Gwarantujemy, że zadbamy nawet o najdrobniejsze szczegóły – tak, abyście Wy mogli skupić się wyłącznie na świętowaniu.

Comments are closed.